قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / مزیت سلولهای خورشیدی

مزیت سلولهای خورشیدی

مزیت سلولهای خورشیدی

(سلول‌های خورشیدی کارآمدتر با استفاده از نانوسیم‌ها)

میلیون‌ها نانوسیم تقریباً نامرئی، ممکن است راه حلی برای ساخت سلول‌های خورشیدی که یک منبع انرژی جایگزین قابل‌دسترسی هستند، باشد. نوع خاصی از فناوری‌ نانوسیم که در دانشگاه «مک مستر» توسعه یافته ‌است، در مقایسه با سلول‌های خورشیدی موجود، نور بیشتری را جذب می‌کند و با کارآیی بالاتری آن را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا، رای لاپیری، استادیار فیزیک مهندسی در دانشگاه مک مستر و رئیس همکاران این پروژه، گفت: “یکی از موانع بزرگ در استفاده گسترده از سلول‌های خورشیدی به‌ عنوان یک منبع انرژی پاکیزه، قیمت آن است. کار ما تا این مرحله در ساخت نانوسیم‌ها پتانسیل بیشتری را برای کارآیی انرژی با مواد ارزان‌قیمت نشان داده ‌است.”http://media.mehrnews.com/old/Original/1392/02/20/IMG14483169.jpg

نانوسیم‌ها نسبت به فیلم‌های نازک و سیلیکون بلوری که هم‌اکنون در تولید سلول‌های خورشیدی استفاده می‌شوند، مزایای بیشتری دارند که شامل استفاده از مقدار کم مواد، بستر‌های ارزان‌قیمت، مواد عاری از نقص با کارآیی تبدیل بالا و جذب و به دام‌اندازی قوی نور هستند.

تونی ورلی، رئیس مرکز انرژی‌های پاک و سازنده توربین بادیV3.5با محور عمودی، گفت:”ما منتظر استفاده از سلول‌های خورشیدی در خط تولید محصولات انرژی جایگزین شده‌ایم. تحقیقات دکتر لاپیری بر روی سلول‌های خورشیدی برای طیف وسیعی از افراد که دنبال منابع انرژی ماندگارتر به منظور برآورده‌کردن نیازهای خود هستند، بسیار نویدبخش بوده ‌است“.

هزینه سه سال آغازین این طرح بیش از نیم میلیون دلار ارزیابی شده است، که از این میزان ۲۷۹ هزار دلار را مراکز خلاقیت انتاریو و ۳۰۰ هزار دلار را مراکز انرژی‌های پاک تامین می‌کند. دانشگاه مک‌مستر نیز مسئولیت تأمین محققان و وسایل را بر عهده گرفته است. این دانشگاه از بودجه به دست آمده در جهت تدارک دوره‌های فوق دکتری و نیز تعریف پروژه‌های فوق‌لیسانس و دکتری، همچنین خرید مواد و تجهیزات استفاده خواهد کرد.

دون ویلفورد، مدیر مرکز خلاقیت فوتونیک، گفت :« حمایت کردن از شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی هم‌فکر مانند ” مرکز انرژی پاک“ و ”دانشگاه مک مستر“، باعث خواهد شد تا اُنتاریو تبدیل به رهبر انرژی جایگزین گردد. این قدم‌های اولیه مطمئناً باعث مناسب شدن قیمت انرژی خورشیدی خواهد شد.»

منبع:سایت پاساک

درباره ی mehdi95

مطلب پیشنهادی

ساخت سلول خورشيد در ايران

ساخت سلول خورشيد در ايران شركت توليد فيبرنوري و برق خورشيدي(متعلق به شركت مخابرات ايران)   …

ارائه شده توسط: فروشگاه اینترنتی کالای دیجیتال و الکترونیک پاساک