قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / انرژی خورشیدی و سلولهای خورشیدی

انرژی خورشیدی و سلولهای خورشیدی

انرژی خورشیدی و سلولهای خورشیدی و استفاده آن برای تامین انرژی در منزل – انرژی خورشید حاصل از فرآیندهای اتمی صورت گرفته در خورشید ۱۵۰ میلیون کیلومتر را طی کرده و زمین را گرم و روشن می‌کند. گیاهان و جانوران نیز انرژی خورشیدی را لازم دارند تا زنده بمانند. اگر خورشید نبود یا از زمین خیلی دورتر بود و گرمای کمتری به ما میرسید، سطح زمین خیلی سرد و تاریک می‌شد و هیچ موجودی نمی‌توانست روی آن زندگی کند.

 

 

انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی گرما، روشنایی و نور را به زمین بخشیده است. همه ما به انرژی نیاز داریم، انرژی مانند نیرویی نامرئی در بدن ما وجود دارد و آن را بکار می‌اندازد. اگر انرژی به بدن نرسد، توانایی انجام کار را از دست می‌دهیم و پس از مدتی می‌میریم. ما انرژی را از غذایی که می‌خوریم یدست می‌آوریم. با هر حرکت و کاری که انجام می‌دهیم، بخشی از انرژی موجود در بدن صرف می‌شود. حتی برای خواندن این مطلب هم مقداری انرژی لازم است. برای همین باید هر روز غذاهای کافی و مناسبی را بخوریم. گیاهان و جانوران نیز برای زنده ماندن و رشد و حرکت ، به انرژی نیاز دارند، که منشأ همه اینها از انرژی خورشید می‌باشد.

 

 

انرژی خورشیدی تجدید پذیر و انرژی های فسیلی پایان پذیر

تمام دستگاهها و ماشینهای ساخته شده به دست انسان نیز با استفاده از انرژی کار می‌کنند. بسیاری از این ماشینها برقی هستند. حتما شما هم از دستگاههایی مثل رادیو ، تلویزیون ، اطو ، یخچال و … استفاده می‌کنید. اگر به هر دلیلی برق خانه قطع شود، تمام این دستگاهها از کار می‌افتند و بدون استفاده می‌شوند. اما آیا می‌دانید برق چطور تولید می‌شود؟ برای تولید برق ، اکثرا سوختهایی مثل ، نفت و گاز را می‌سوزانیم. این نوع سوختها را سوخت فسیلی می‌نامند.

 

منبع سوخت های فسیلی

سوختهای فسیلی از باقی مانده گیاهان و جانورانی بوجود آمده‌اند که میلیونها میلیون سال قبل روی زمین زندگی می‌کردند و از انرژی خورشیدی برای رشد و بقای خود استفاده کرده اند. وقتی این جانوران و گیاهان مردند و از بین رفتند، سالهای زیادی زیر فشار لایه‌های زمین ماندند تا به زغال سنگ و نفت و گاز تبدیل شدند.

 

انواع انرژی قابل تبدیل به یکدیگر می باشند و تمامی آنها از یک منبع به نام خورشید ناشی شده و یا به آن مربوط می‌شوند. تابش خورشید منشأ اغلب انرژیهایی است که در سطح زمین در اختیار ما قرار دارد. انرژی باد، این انرژی ناشی از اختلاف دمای هوا و حرکت نسبی اتمسفر زمین است. انرژی آبشارها نیز ناشی از تبخیر آب در اثر انرژی خورشیدی و بارانی است که از آن حاصل می‌شود. همچنین تمامی انواع سوخت های فسیلی از قبیل چوب ، زغال سنگ ، نفت و … که منشا گیاهی دارند به کمک کلروفیل و انرژی خورشید ساخته شده‌اند.

 

 

سلولهای خورشیدی

سلولهای خورشیدی که با نام صفحات خورشیدی یا پنل های خورشیدی معروف هستند صفحاتی حساس به نور خورشید می باشند. سلول های خورشیدی با دریافت انرژی از فوتون های نوری خورشید برانگیخته شده و جریان الکتریکی تولید میکنند.

 

با استفاده از سلول های خورشیدی میتوان به تولید انرژی برق پرداخت. انرژی برق تولید شده از این سلول های انرژی برق خورشیدی می باشد. برق خورشیدی به دست آمده از سلول های خورشیدی از پاک ترین انرژی های الکتریسیته تولید شده به دست بشر می باشد که با کمترین تخریب در محیط زیست و به صورت تجدیدپذیر و پایان نشدنی در دسترس ما می باشد.

 

 

خرید سلول های خورشیدی (پنل خورشیدی)

برای خرید پنل خورشیدی و درخواست پیاده سازی سیستم انرژی خورشیدی به سایت پاساک گروپ مراجعه فرمائید.

 

 

 

 

منبع : پاساک

 

 

لینک های مفید

یو پی اس | UPS | قیمت خرید UPS | کابینت باطری | ژنراتور برق | ژنراتور گاز سوز | برق اضطراری

مطلب پیشنهادی

موانع اصلی ( مشکلات ، یا انتشار برای فائق آمدن ) انرژی خورشیدی

انرژی خورشید به طور مستقیم یا غیر مستقیم می تواند دیگر اشکال انرژی تبدیل شود …

ارائه شده توسط: فروشگاه اینترنتی کالای دیجیتال و الکترونیک پاساک