قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / اصول کار یک سلول خورشیدی

اصول کار یک سلول خورشیدی

اصول کار یک سلول خورشیدی

سلول های خورشیدی (solar cells) از نیمه هادیها ساخته شده و با اتصال سیلیکون های نوع N و P شکل می گیرند. وقتی نور خورشید به یک سلول خورشیدی می تابد، به الکترون ها در آن انرژی بیشتری می بخشد. با تابش نور خورشید الکترونها در نیمه هادی پلاریزه شده، الکترونهای منفی در سیلیکون نوع N و یونهای مثبت در سیلیکون نوع P بوجود می آیند. بدین ترتیب بین دو الکترود، اختلاف پتانسیل بروز کرده و این امر موجب جاری شدن جریان بین آنها و تولید انرژی خورشیدی می گردد.

در زیر ۴ شکل برای درک بهتر این مطلب گنجانده شده اند که همگی بیانگر صعود الکترون ها به سطح نیمه هادی از نوع N و ایجاد حفره هایی در نیمه هادی نوع P و در نتیجه ایجاد اختلاف پتانسیل می باشند.

 

 

انرژی خورشیدی: لیست قیمت تجهیزات انرژی خورشیدی برق سولار؛ شارژر پنل خورشیدی و شارژ کنترلر PWM MPPT

 

 

سلول خورشیدی قاعده بلوک ساختمان یک سیستم pv است.سلول های انفرادی می توانند در اندازه هایی از حدود cm 1 تا cm10 متغیر باشند . با این وجود تنها توان ۱یا ۲ وات تولید می کنند که انرژی کافی برای بیشتر کار بردها نیست.برای اینکه بازده انرژی را افزایش دهیم ،سلولها بطور الکتریکی در یک مدول به یکدیگر مرتبط می شوند.مدولها می توانند بیشتر برای شکل گیری یک آرایش مرتبط شوند. اصطلاح آرایش به کل صفحه انرژی اشاره می کند ،اگر چه آن از یک یا چند هزار مدول ساخته شده باشد
پاساک

درباره ی mehdi95

مطلب پیشنهادی

ساخت سلول خورشيد در ايران

ساخت سلول خورشيد در ايران شركت توليد فيبرنوري و برق خورشيدي(متعلق به شركت مخابرات ايران)   …

ارائه شده توسط: فروشگاه اینترنتی کالای دیجیتال و الکترونیک پاساک